TRAKYA ÜNİVERSİTESİ İLE UKRAYNA V.N. KARAZİN KHARKİV ULUSAL ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ
26 Temmuz 2018
Ukrayna V.N. Karazin Kharkiv Ulusal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zarif F. Nazyrov ile Dış İlişkiler Sorumlusu Dr. Iryna O. Shteimiller ve beraberindeki heyet, uluslararası iş birliği amacıyla Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile bir araya geldi.
2018 - 2019 Eğitim - Öğretim Yılı İçin Yatay Geçiş Haberleri Gelmeye Devam Ediyor
30 Temmuz 2018
Tıp öğrencilerimizden Furkan Kara ve İbrahim Bulut yeni eğitim-öğretim yılı için Yeni Yüzyıl Üniversitesi'ne yatay geçiş yaptılar.
Karazin Üniversitesi iki  yıl üst üste dünyanın en iyi 500 üniversitesi sıralamasında yerini korumuştur.
11 Aralık 2016
Karazin Üniversitesi ikinci kez dünya QS World University Rankings ilk en iyi 500 üniversitelerin sıralamasında yer almıştır. Bu sıralamanın temelinde, birçok devlet tanınan yabancı üniversiteler listeleri oluşturulur.
‘’Medipol’’ İstanbul Üniversitesi’nin Heyetinin 9 Aralık 2016 tarihinde gerçekleştirmiş olduğu ziyaret
09 Aralık 2016
Rektör Sabahattin Aydın’ın ve iş yönetmeni Özer Koca’nın Başkanlığını ettiği ‘’Medipol’’ İstanbul Üniversitesinin ve ‘’Medipol – Mega’’ hastane kompleksinin Heyeti Harkiv Milli Karazina Üniversitesini ziyaret etti.
Karazin Üniversitesi’nin Heyeti Türkiyede’ki  Yükseköğretim Kurumlarını ziyaret etti
23 Kasım 2016
23–26 Kasım 2016 tarihinde Rektör Yardımcısı olan Profesör Zarif Nazırov, Tıp Fakültesi Dekanı Profesör İgor Belozerov ve Uluslararası İşbirliği Merkezi'nin direktörü Irina Şteymiller^den oluşan Karazin Üniversitesinin Heyeti İstanbul’a karşılıklı ziyarette bulunmuştur.
YKS Derdine son!
21 Ocak 2018
Success Future Yurtdışı Eğitim size Ukraynada Verdiği destek ile istediğiniz bölümü okuma ve hayallerinizi gerçekleştirme şansı sunuyor. İlk yıl hazırlık eğitimi ve ardından Ukrayna Üniversitelerinde hem hesaplı hem de başarılı bir geleceğin sahibi olabilisiniz.
Ukrayna'da sınavsız eğitim Ukrayna'da sınavsız eğitim Ukrayna'da sınavsız eğitim