Aileler için Ukrayna'da Eğitim Rehberi ile Yurt dışında eğitim almak isteyen çocuklarımıza ve bu eğitimi aldırmak isteyen ailelerimize doğru bilginin aktarılması son derece önemli. Ailenin ve öğrencinin istekleri ve beklentileri üzerine verdiğimiz bu kariyer danışmanlığımızda maalesef diğer firmalara nazaran sizlere duymak istemediğiniz şeyleri de söylemek mecburiyetindeyiz. Gidilecek olan ülkeye varıldığında yaşanabilecek hayal ve beklenti kırıklıkları ya da olumsuzlukları bu süreçte olması gereken seviyeye indirmek bizim işimiz. Sizin için hazırladığımız Aileler için Ukrayna’da Eğitim Rehberi ile kafalarınızda soru işaretlerini kaldırmaya gayret ediyoruz.
Her anne baba çocuğuyla ilgili güzel şeyleri görmeyi ister. Özellikle de ayakları yere sağlam basan, güzel kariyeri olan ve nitelikli bir mesleği olsun ister. Ama önemli olan çocuğunuzun içindeki yetenek ve becerilerine göre doğru bir hedeflendirme alması. İşte bu süreçte bizlerin devreye girdiği yer burada başlıyor. SF Eğitim Yurtdışı Eğitimin uzman danışman kadrosu Aileler için Ukrayna’da Eğitim Rehberi hazırlayarak tüm yurtdışı eğitim süreci hakkında ailelere doğru ve net bilgi vermeyi, çocuklarınızın bu süreçte mağduriyet yaşamaması için aklınızdaki tüm soruları kaldırmayı kendisine görev edinmiştir.

Yurtdışında Ukrayna’da üniversite eğitimi almak için çocuğunuzu göndermenin şüphesiz ne kadar önemli bir karar olduğunu biliyoruz. Bu süreçteki endişelerinizi de anlayabiliyor ve size kesinlikle hak veriyoruz. Çocuğunuzun farklı bir kültürel ortama alışması gerçekten zor görünüyor değil mi? İklim koşulları, farklı bir dil, farklı bir kültür ve alışık olmadığınız yemekler, yabancı insanlar… Ancak, bu tür kültürel geçici zorluklar hakkındaki endişelerin, bir süre sonra prestijli ve uluslararası tanınan Ukrayna devlet üniversitelerinde edinilen lisans seviyesi ile kolayca heyecan verici avantajlara dönüştüğüne şahitlik ediceksiniz. Bizler, size ve çocuğunuza yardımcı olmak, onun adaptasyon sürecinden kolayca geçmesi adına bazı ipuçları vermek istiyoruz. 

Çocuğunuzun Özgür Bir Hayata Başlangıcında Lütfen Ona Destek Olun
Öncelikle kariyer seçiminde öğrencinin fikirlerinin önemli olduğu fikrindeyiz. Bu ona çalışmalarında yüksek motivasyon sağlayacak, sorumluluk bilinci aşılayacaktır. Meslek öngörülü olarak gelecekteki istihdam planlamalarına uygun olarak seçilmelidir. Çocuğunuzun kişisel yetenekleri ve ilgi alanlarını lütfen göz önünde bulundurun. Sadece sizin düşünceleriniz değil onun yetenekleri ve istekleri, güncel istihdam olanakları, başkalarının deneyimlerini de göz önünde bulundurun. 

ÇOCUKLARINIZIN ULUSLARARASI BİR TECRÜBE YAŞAMASINA OLANAK SAĞLAYIN
Eğitim, staj ismi her ne olursa olsun, her sektörde her çeşit işveren için son derece önemli olan tek şey çocuklarınızın “Özgeçmiş” lerinin yani CV'lerinin güçlü olması gerektiğidir. Mezunların İşe alınmalarını kolaylaştırıp tercih edilir bir personel olmalarını sağlayacak en güçlü etkenlerden birisi. Türkiye’de eğitim alan bir aday ile yurtdışında eğitim alan bir aday arasında tercih etme kriterlerinde yabancı dile maruz kalarak öğrenen bir aday ve başvurduğu meslek ile ilgili tecrübelerini ve deneyimlerini farklı bir şekilde sunması işverenlerin işini kolaylaştırmaktadır.

YABANCI DİL YERİNDE ÖĞRENİLİR. YURT İÇİNDE ÖĞRENEMEZLER 
Yurtdışında eğitim görmek farklı kültürleri ilk elden tecrübe edip farklı yaşam alanlarında farklı bir yaşam şekillerine uyum sağlamayı öğretir, aynı zamanda bununla beraber yabancı dil seviyenizi geliştirmenin daha iyi bir olasılığı yoktur. Yurtdışında eğitim ya da yabancı dil öğrenmesi,  bir insanın hayatı boyunca başına bir defa gelecek bir tecrübedir Kişiler elbette hayatları boyunca farklı ülkeleri turistik ya da ticari amaçlı gezebilirler ancak o ülkede belirli bir süreliğine kendi kişilik ve donanımsal gelişimi amacıyla bulunması insanlara farklı br hayat deneyimi yaşatır.  Unutmayın, kariyer hayatına atıldıktan sonra çocuklarınızın böyle bir ihtimalleri olmayacak.

ÇOCUKLARINIZA KENDİ ADINA KARAR VEREBİLMELERİNİ SAĞLAYIN 
Çocuklarınızın yurtdışında sınavsız eğitimdeki süre ve zaman geçirerek olgunlaşmaları ve çocuklarınızın kendi Özgüvenlerini oluşturmaları son derece önemli bir faktördür. Yurtdışında ailelerinin koruyucu kanatları altından çıkan Öğrenciler, kendi yeteneklerini ve kendi ayaklarının üzerinde kalabilme yetilerini test etmiş olacaklardır. Bu onlara gelecek yaşantılarında unutulması imkansız ve tarifsiz bir deneyim olacaktır. Çocuklarınıza her şeyi öğretemezsiniz. 

ÇOCUKLARINIZI DİNLEYİN VE ONLARA GÜVENİN
Genellikle yabancı ülkeye gelmeden önce çocuk kendini bunalmış hisseder. Yanlış telkin ve yönlendirmeler onları yurtdışında gereksiz korkulara ve yalnızlığa itebilir. Çocuğunuza güvenin ve onu mutlaka dinleyin. Çocuğunuzu teşvik edin, gerekirse bu konuda SF Eğitim Danışmanları ve ülkenizdeki temsilcilerimizden yardım isteyin. Ailelere Ukrayna’ya çocuklarıyla beraber gelmelerini önermiyoruz. Eğer yine de Ukrayna’ya gelerek her şeyin yolunda olduğunu gözünüzle görmek istiyorsanız lütfen 3-4 ay sonra gelin. Unutmayın çocuğunuz Ukrayna’da devlet görevlilerin kontrolünde emin ellerde ve rahat olacaktır. Çocuğunuzun Ukrayna’daki ilk günlerinde SF Eğitim görevlileri tarafından asla yalnız bırakılmayacağına emin olabilirsiniz.

SF Eğitim | Ukraynada Sınavsız Eğitim | Ukrayna'da Sınavsız Eğitim
Ukrayna'da sınavsız eğitim Ukrayna'da sınavsız eğitim Ukrayna'da sınavsız eğitim