Ukrayna'da Üniversite Eğitimi: Türkçe Eğitim İmkanı

Ukrayna'da eğitim almak, sağladığı avantajlar nedeniyle üniversite adaylarının ilgisini uyandırıyor. Ukrayna sınavsız üniversite olanağı ise bu heyecanın coşkusunu ikiye katlıyor. Hayallerine giden yolda engellere ve zaman kaybına takılmak istemeyen öğrenciler, Ukrayna'da eğitim ücretleri konusunu araştırmaya koyuluyor. Peki Ukrayna üniversitelerinde eğitim dili nedir? Sağladığı eğitiim düzeyini günden güne yükselten Ukrayna üniversiteleri; Rusça, İngilizce ve Ukraynaca eğitim sunuyor. Ukraynaca dili Türk öğrenciler tarafından pek fazla rağbet görmüyor. Fakat dünya dili olan İngilizce ve kayda değer yabancı diller arasında yer alan Rusça, Ukrayna okullarında eğitim almanın önemini bir kez daha ortaya koyuyor.

Yurt dışında üniversite okumak için hangi sınav ya da sınavlara girmek gerekiyor? Bu da adayların aklını en fazla kurcalayan sorulardan biri... Geçtiğimiz yıllarda YÖK, dünya sıralamalarında ilk 1000'e giren üniversitelerden mezun olan öğrencilerin diplomalarına YGS-LYS şartları aranmaksızın DENKLİK değerlendirmesi yapacağını duyurdu. Bu koşulun kaldırılması, yurt dışında okumayı çok daha kolay ve cazip hâle getiriyor. Ukrayna'da eğitim ücretleri de makul rakamları sayesinde öğrencilerin dikkatini çekiyor. Ukrayna'da eğitim almak 2000-5000 USD arasında değişirken, bu rakamlar Türkiye'de eğitim almaktan çok daha ideal bir seçenek olmayı sürdürüyor.

Ukrayna'da Eğitim Almanın Sağladığı Avantajlar

Ukrayna'da Türkçe eğitim almak mümkün... Türkçe programlar açan okullara kaydolarak eğitiminizi bu yönde ilerletmeniz kolaylaşıyor. Fakat bu konuda akademik eğitimi yabancı dillerde sürdürmek çok daha etkili oluyor. Kiev, Odessa ve Kharkiv üniversiteleri şu anda Türkçe eğitim vermiyor. Akademik olarak İngilizce, Rusça ya da Ukraynaca'yı tercih etmek kalifiye bireyler olarak yetişmeye olanak sağlıyor. Ukrayna Doğu Avrupa'nın incisi konumunda... Üniversitelerinin akademik kadrolarının başarısı ise Sovyetler Birliğine kadar uzanıyor. Ukrayna üniversitelerinde eğitim almak için hazırlık sınıfında dil eğitimi almanız ya da dil yeterlilik sınavlarından geçmeniz yeterli...

Ukrayna üniversitelerine lise diploması ile başvurabiliyorsunuz. Bölgenin sosyal ve kültürel imkanları ise göz kamaştırıyor. Ukrayna üniversiteleri spor kompleksleri, kütüphaneleri ve aktivite alanları ile gençlerin ufkunda çığır açıyor. Konferans salonları, kafeteryalar, restoranlar, sağlık imkanları, şehrin tarihi dokusu ve çok daha fazlası... Ukrayna eğitim kalitesi, sağladığı sosyal olanaklarla da farkını ortaya koyuyor. Ukrayna'da hukuk eğitimi almak ya da Ukrayna'da tıp eğitimi alarak uzmanlaşmak isteyen kişiler saygınlığı dünyaca kabul edilen kurumlara kolaylıkla başvuru yapabiliyor. Yurt dışı eğitim danışmanlığının öncü ismi olan SF Eğitim, bu konuda gerekli profesyonel rehberliği sağlıyor. Süreci kontrollü biçimde yöneterek yeni bir hayata adım atmanıza olanak sağlıyor.

Uluslararası Network Oluşturmak ve Özgür Ruh Anlayışı

Yurt dışında okumak yalnızca dil gelişimi ve akademik kariyerle ilgili değil... Ukrayna'ya dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrencilerle tanışmak, dünya kültürlerini tanımanıza yardımcı oluyor. Çok uluslu bir ortamda yaşamak, bu adaptasyon sürecini avantaja dönüştürüyor. Gelecekte iş hayatında faydalanabileceğiniz uluslararası bir sosyal çevreye de sahip olma şansı yakalamak oldukça keyifli bir hâle geliyor. Ukrayna'da Türkçe eğitim almak isterseniz kendi ülkenizden arkadaşlıklar edinmeniz mümkün. Yabancı dillerde eğitim aldığınız süreçte ise dünyanın her yerinden arkadaşlık bağları kurmanız kolaylaşıyor.

Ukrayna'da eğitim ücretleri, Ukrayna'da eğitim kalitesi ve benzer pek çok detay büyüleyici... Geleceğini güvenle inşa etmek isteyen adaylar tercihini bu güvenilir kurumlardan yana kullanıyor. Ukrayna, Ukrayna'da yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilere de kapılarını açıyor. Bu konuda da herhangi bir sınav şartı aranmadığı için, öğrenciler istedikleri bölümde yüksek lisans eğitimi alabiliyor. Şayet kişi Türkiye'de ön lisans okuduysa, Ukrayna'da lisans tamamlama olanağına kavuşabiliyor. Ukrayna'da en az 2. sınıftan başlamak üzere pek çok devam seçeneği yer alıyor. Farklı kültürlere ev sahipliği yapan Ukrayna üniversiteleri, benzersiz ayrıcalıkları ile eğitim yolculuğunu sürdürüyor.

SF Eğitim | Ukraynada Sınavsız Eğitim | Ukrayna'da Sınavsız Eğitim

Ukrayna'da sınavsız eğitim Ukrayna'da sınavsız eğitim Ukrayna'da sınavsız eğitim