Ukrayna'da Work & Study Programının Avantajları

Rusçayı tam anlamıyla yaşayarak öğrenmek isteyen öğrenciler için dünyanın önde gelen ülkelerinden olan Ukrayna, kaliteli ve eğlenceli yaşam tarzı, çok kültürlü topluluğu ve İngilizcenizi günlük yaşamda geliştirmenize yardımcı olmaktan mutluluk duyan samimi yerel halkı ile Ukrayna, eğitim almak, çalışmak, seyahat etmek ve yurtdışı deneyimi yaşamak için mükemmel bir yerdir. Hayatı, pubları, festivalleri, çeşitli sportif aktiviteleri ile eşsiz olanağa sahip Ukrayna'da okumak ve yaşamak bir harikadır. Kısacası Ukrayna'da eğitim bir ayrıcalıktır.

Ukrayna, Rusça öğrenirken kendini finanse etmek isteyen öğrenciler için idealdir. Ukrayna'da Work and Study programına katılmak, geleceğiniz için benzersiz bir yatırım olacaktır. Dünyanın yaşam kalitesi en yüksek ülkeler listesinde 2. sırada yer alan, suç oranı düşük, keyifli bir kültüre sahip Ukrayna'da yaşama deneyimini tatmak, bir de Rusça öğrenmek, Rusçanızı geliştirmek istiyorsanız ve tüm bunları yaparken de eğitim ve yaşam masraflarınızı karşılamak istiyorsanız Work and Study programları tam size göre! Üstelik diğer ülkelere göre daha düşük maliyet avantajı ile.

16 hafta üzeri dil eğitimi programlarına 20 saatlik yasal part-time çalışma izni imkanı sağlayan Ukrayna'da, öğrencilere verilen bu hakla saatlik 15-20 dolar arası kazananan öğrenciler ayda ortalama 1400 Ukrayna doları ile kolayca eğitim ve yaşamlarını kolayca sürdürürler. Öğrencilerin çalışabileceği yerler çeşit açısından çok zengindir. Kafe ve restoranlardan, bar ve publara, mağazalardan marketlere pek çok yerde, satış elemanından çocuk bakıcılığına, pizza dağıtıcısına pek çok işte, perakende, tarım, otelcilik, satış, yönetim gibi pek çok sektörde çalışma imkanları bulunur. Sahip olduğunuz eğitim ve donanıma göre, çeşitli alanlarda çalışabilir, profesyonellik gerektiren kalifiye işlerde de beyaz yakalı olarak çalışabilirsiniz. Öğrencilerin çalışabilecekleri işler Rusça seviyelerine ve girişkenliklerine göre değişkenlik gösterebilir. Ailesine maddi yük olmadan ve kendi geçimleri sayesinde ve ayakları üzerinde durarak eğitim almak isteyen, ayrıca bunu yurtdışı deneyimiyle gerçekleştirmek isteyen öğrenciler için idealdir bir programdır Work and Study programları.

Ukrayna'daki eğlenceli ve kaliteli iş olanakları, yabancı öğrenciler ve gezginlere yarı zamanlı işler vasıtasıyla kendilerini geçindirme, uluslararası deneyim kazanma, yerel halkla çalışma ve en önemlisi, Rusça becerilerini geliştirme fırsatı sunar. Günümüzde uluslararası geçerliliği ve kullanımı çok yaygın olan küresel dil Rusça öğrenerek dil becerilerini geliştiren ve kariyer şanslarını ve fırsatlarını artıran öğrenciler ekiplerine yabancı kişiler ve yetenekler arayan şirketlerde çalışarak hem İngilizcelerinde hem de Rusçalarında pratik etme ve iyileştirme hem de yurtdışı bir şirkette deneyim kazanma şansına sahip olurlar.

İş arama süreçlerinde ağlardan faydalanılır. Öğrenciler kampüs panoları, süpermarket panoları, yerel gazete, internet gibi ağlardan iş aradıklarını belirtebilir ve iş arayanlarla karşılaşabilir. Öğrencilere çalıştıkları işlerde genellikle esnek çalışma saatleri sunulur. İstihdam olanaklarına ek olarak ücretli veya ücretsiz stajlar, tercih ettikleri alanda iş deneyimi kazanmak isteyen öğrenciler için uygun bir seçenektir. Öğrenciler ayrıca hayır kurumları ve devlet kurumları için gönüllü olarak çalışmayı da tercih edebilirler. Ukrayna geniş endüstri alanlarına ve yarı zamanlı istihdam fırsatlarına sahip olduğu için iş arama zorluğu çekmezler.

Çalışırken hem İngilizcelerinde hem de Rusçalarında pratik ederek hızlı geliştirme imkanı bulan öğrenciler günlük yaşamda da her yerde İngilizce konuşarak hızlı bir gelişim süreci yaşarlar. Ukrayna diğer yurtdışı eğitim için tercih edilen ülkelere nazaran daha az Türk öğrenciye sahiptir, bu da yurtdışında okuyacak ve çok Türk var mı diye endişe eden öğrenciler için avantajlı konumdadır.

Ukrayna'da konaklama; aile yanı konaklama, yurt konaklama, öğrenci evi konaklama gibi çeşitli seçeneklere sahiptir. Seyahatini planlayan öğrenciler genellikle ilk konaklamayı okuldan alır, daha sonrasında kendilerine daha ekonomik konaklamalar bulurlar.

SF Eğitim | Ukraynada Sınavsız Eğitim | Ukrayna'da Sınavsız Eğitim
Ukrayna'da sınavsız eğitim Ukrayna'da sınavsız eğitim Ukrayna'da sınavsız eğitim