Ukrayna’da istediğiniz eğitimi almanız için 10 temel gerekçe:

1. Ukrayna’da Sınavsız Üniversite eğitim ücretleri çok ekonomik olup uygun ödeme koşullarıyla ödeme yapabilirsiniz. Yıllık üniversite ücretleri 1500 Dolar ile 5500 Dolar arasında değişmektedir.

2. Ukrayna’da üniversite eğitimi öğrencisi olmanız için herhangi bir sınava tabi olmazsınız ve sadece lise diplomanız kayıt için yeterlidir.

3. Ukrayna’ya gitmek için 3 aylık süre için vize almanıza gerek yoktur. Daha uzun dönemli gidişlerde ise kolaylıkla öğrenci vizesi alabilirsiniz. Öğrencilerin aileleri ziyaret etmek istediğinde vize şartı olmadığı için kolaylıkla yakınlarını ziyaret etmek için Ukrayna’ya gidebilir.

4. Halkın %99’u Rusça konuştuğu için Rusça eğitimlerinizde kolaylıkla pratik yapabilirsiniz.

5. Ukrayna’da seyehat, ulaşım, yeme-içme ve konaklama imkanları sosyal yaşam çok ekonomik olup bütçenizi zorlamadan rahatlıkla sosyal hayatınızı devam ettirebilirsiniz.

6. Ukrayna üniversitelerinin birçoğu YÖK tarafından kabul edilmektedir.

7. Ukrayna’na birçok üniversitede İngilizce eğitim alma imkanınız bulunmaktadır. İngilizce eğitim alırken ayrıca Rusça ve Ukraynaca da öğrenebilir ve dil çeşitliliğinizi artırabilirsiniz.

8. Ukrayna’da 500’e yakın üniversite bulunmakta ve istediğiniz bölümlere yönelik üniversite alternatifleriniz oldukça fazladır.

9. Ukrayna tarihi, kültürü ve sanatsal değerleri ile oldukça zengin bir ülke olup öğrenim hayatınız boyunca çok güzel akademik ve sosyal birikim elde edebilirsiniz.

10. Türkiye ile Ukrayna arasında siyasi, tarihi ve kültürel bakımdan uyumlu olduğu için öğrenciler sosyal hayata adaptasyon sürecinde zorlanmazlar ve insani ilişkiler bakımından da Ukrayna halkı ile iletişim güçlüğü yaşamazlar.

SF Eğitim | Ukraynada Sınavsız Eğitim | Ukrayna'da Sınavsız Eğitim
Ukrayna'da sınavsız eğitim Ukrayna'da sınavsız eğitim Ukrayna'da sınavsız eğitim