Yeni Akademik Kayıt Dönemleri Başladı!

Yurtdışında eğitim planları yapan öğrenciler ise bu belirsiz hava içerisinde merak içinde yeni dönemi beklemekteler. Okulların hibrit eğitim planıyla birlikte öğrenciler eğitim planlarını ertelemek yerine yeni eğitim döneminde okullarına seyahat edecek ve normal şekilde eğitimlerini esnek olarak daha küçük sınıflar veya online olarak sürdürebilecekler. Böylece öğrenciler yurtdışı eğitimin temel taşlarından biri olan kültürel farklılık ve sosyal imkanlardan mahrum kalmayacak. İkinci dalga ihtimali doğrultusunda ise öğrenciler eğitimlerine online olarak yurtdışında devam etme, ülkeye dönme veya eğitimlerini dondurma seçeneklerine sahipler. SF Eğitim olarak geleceğinizi birlikte planladığımız gibi bu süreçte de hangi seçenek ile ilerlemek isterseniz tüm desteklerimizle yanınızda olmayı sürdürüyoruz.

Eğitimde yeni akademik dönem yaklaşırken öğrenciler gelecekleri için verecekleri karar için heyecan içindeler. Bu seneyi etkisi altına alan dünya çapındaki pandemi sonrası yavaş yavaş girdiğimiz normalleşme sürecinin hız kazanmasıyla birlikte yurtdışında eğitim almayı planlayan öğrencilerin de, bu belirsizliğin giderek azalsa da hala bulunduğu dönemde, kafalarında bazı soru işareti bulunmakta. Geçtiğimiz pandemi dönemi ile eğitimlerini online ortama taşıyan ve bitiren okullar önümüzdeki dönem için ne gibi çözümler planlamakta, eğitim fiyatlarında pandemi sonrasında nasıl değişiklikler bulunmakta, yeni akademik dönem içerisinde öğrencileri ne gibi farklılıklar bekliyor, pandeminin devamı durumunda ne gibi öğrencileri ne gibi durumlar bekliyor gibi soruların cevaplarını bu blog yazımızda bulabilirsiniz.

Pek çok alan gibi online platformlara taşınan eğitim dünyasında, 2020 Güz döneminde yurtdışındaki eğitim kurumları da Türkiye’deki kurumlar gibi yeni eğitim öğretim döneminde çoğunlukla hibrit bir eğitim ile öğrenim dönemine başlama planına sahip. Online ile yüz yüze eğitimi bir arada sunan hibrit eğitim, online eğitimin avantajlarıyla geleneksel yüz yüze eğitimi birleştirerek en sağlıklı, huzurlu,  güvenli ve avantajlı sistemi oluşturmayı hedefliyor. Geçtiğimiz dönem dersler ve sınavları online bir şekilde sorunsuz bitiren okullar bu döneme altyapı ve tecrübe konusunda kendilerini geliştirerek fazlasıyla hazırlıklı giriyorlar. Buna ek olarak bir ikinci dalga ihtimaline karşı tüm önlemlerini önceden alan eğitim kurumları, tüm dönem eğitim planlarını bu olasılıklar çerçevesinde şekillendirmiş durumda.

SF Eğitim | Ukraynada Sınavsız Eğitim | Ukrayna'da Sınavsız Eğitim
Ukrayna'da sınavsız eğitim Ukrayna'da sınavsız eğitim Ukrayna'da sınavsız eğitim