YÖK Denkliği Olan Ukrayna Üniversiteleri ve Bölümlerini Keşfedin

Ukrayna'da üniversite okumak uluslararası bir kariyere ulaşmanın en önemli adımını oluşturuyor. Global anlamda seçkin bir lokasyon olan Ukrayna, Türk öğrenciler tarafından yoğun ilgi görüyor. Ukrayna üniversiteleri uygun bütçeleri, sosyal etkinlikleri ve nitelikli eğitimleri ile dikkat çekiyor. Ukrayna üniversitelerinde verilen eğitimin kalitesi YÖK tarafından da denetliyor. Alınan lisans ve yüksek lisans diplomalarının Türkiye'de geçerli olup olmayacağını YÖK değerlendiriyor. Bu değerlendirme sonucunda da nihai kararını veriyor.

SF Eğitim öğrencilere YÖK denkliği olan Ukrayna üniversitelerini keşfetmeleri konusunda profesyonel destek sağlıyor. Alanında uzman kadrosu ile 20 yılı aşkın köklü deneyimlerini sunan SF Eğitim, kariyer yolculuğunuzu özenle şekillendiriyor. YÖK denkliği olan üniversitelerde eğitim alanlar başarılı bir yaşam sürecine adım atıyor. Ukrayna üniversitelerinde YÖK denkliği ne demek? En temel tanımıyla, denklik aldığınız takdirde Türkiye'deki üniversitelerden diploma almış gibi kabul edilmeniz demektir. Bu durum Türkiye'deki askerlik koşullarına ve kamu görevlisi olma hedeflerine de olumlu yansıyor.

YÖK Denkliği Gerektiren Üniversite Bölümleri

Tüm koşullar tamamlandı, süreç keyifle ilerledi. Okulunuzu büyük bir mutlulukla tamamladınız. Ukrayna üniversitelerinden mezun oldunuz... Peki YÖK denkliği olmadığı sürece yasal olarak yapamayacağınız meslekler neler?

- Eczacılık

- Doktorluk

- Mimarlık

- Avukatlık

- İnşaat Mühendisliği

Bu alanlarda kariyer edinmek isteyenlerin muhakkak YÖK denkliği alması gerekiyor. Denklik başvurusu yapmak ise yasal bir hak... Ukrayna üniversitelerinde başarılı akademisyenler tarafından yetiştirilen öğrenciler Türkiye'de de önemli olanakların sahibi oluyor. Özel sektörü yakından ilgilendiren bölümlerde ise durum daha farklı. Genellikle o bölümlerde YÖK denkliğine ihtiyaç duyulmuyor. İşte o bölümlerden bazıları

- Yazılım Mühendisliği

- Uçak Mühendisliği

- İşletme

- Pilotluk

- Ekonomi

- Uluslararası Ticaret

- Kaptanlık

- Elektrik Elektronik Mühendisliği

- Gemi Mühendisliği

YÖK Denkliği Olan Ukrayna Üniversiteleri

Ukrayna'da YÖK denkliği olan üniversiteler sıralamasında Sumy Devlet Üniversitesi, Odessa Üniversitesi, Kharkiv Üniversitesi, Karazin Kharkiv Üniversitesi ve benzer okullar ön plana çıkıyor. Fakat durum bunlarla sınırlı değil... Ukrayna'da pek çok üniversite için YÖK denkliği mevcut. Ukrayna'da okuyan öğrenciler yabancı dilde eğitim alarak donanımlı bireylere dönüşüyor. Yurt dışında eğitimlerini tamamladıktan sonra Türkiye'de kamu alanında ya da özel sektörde çalışabiliyorlar. 

Yurt dışı eğitim alanında gerekli yasal prosedürlere son derece hakim olan SF Eğitim size ihtiyaç duyduğunuz güveni sağlıyor. Geçmişin tecrübelerini çağın yenilikleri ile harmanlarken size deneyimli kadrosu ile hizmet sunuyor. 4 ayrı ülkede öğrencilerin ihtiyaçlarına yanıt sağlayan SF Eğitim sahip olduğu geniş çaplı organizasyon sayesinde öğrencilerin aklındaki tüm soruları gideriyor. Öğrenciler deneyimli ve uzman görevlilerden yanıtlarını alırken, eğitim rotalarını çizmek çok daha keyifli bir boyut kazanıyor. Ukrayna'da üniversite okumak, Ukrayna üniversiteleri fiyatları ve YÖK denkliği olan Ukrayna üniversiteleri konusunda SF Eğitim üst düzey bir hizmet sunuyor.

Ukrayna üniversite eğitimi için en sık tercih edilen ülkelerden birisi olarak ön plana çıkıyor. Makul yaşam şartları, keyifli sosyal etkinlikler, benzersiz bir tarih, muhteşem bir doğa ve nitelikli eğitim olanakları... Ukrayna öğrencilere üst düzey bir eğitim süreci vaat ediyor. Türkiye'de dilediği puanı elde edemeyen öğrenciler lise mezuniyetiyle yetinmek zorunda değil. Ukrayna'da eğitim alma şansı sayesinde sözel, eşit ağırlık ve sayısal gibi bölüm sıkıntısı olmadan tercih yapabiliyorlar. İngilizce, Rusça ve Ukraynaca dillerinde eğitim alabilen öğrenciler dünya vatandaşı olarak başarılı bir şekilde ilerliyor.

Ukrayna'da eğitim olanakları ve detaylı bilgi için SF Eğitim ile irtibata geçin!

SF Eğitim | Ukraynada Sınavsız Eğitim | Ukrayna'da Sınavsız Eğitim

Ukrayna'da sınavsız eğitim Ukrayna'da sınavsız eğitim Ukrayna'da sınavsız eğitim