Yurt Dışı Üniversiteleri Başvuru Rehberi: Şartlar Neler?

Ukrayna'da eğitim olanağı öğrencilerin akademik yaşamında önemli bir rota olarak ön plana çıkıyor. Ukrayna özel üniversite fiyatları da hem öğrencilerin hem de ailelerinin kararına doğrudan etki ediyor. Ukrayna sınavsız üniversite imkanı sayesinde öğrenciler stresten uzak bir biçimde hayallerine ulaşıyor. Eğitim kalitesi, doğası ve kültürel imkanları ile ön plana çıkan Ukrayna öğrencilerin hayallerini süslüyor. Peki yurt dışında üniversite okumanın koşulları nelerdir? Süreç nasıl işliyor? Neler yapmak gerekiyor? İşte yurt dışı üniversiteleri için gerekenler...

Öncelikle gitmek istediğiniz okula ve okumak istediğiniz bölüme karar vermeniz gerekiyor. Bu anlamda sizler için en doğru rotayı çizen SF Eğitim, geleceğinizi özenle şekillendirmenize yardımcı oluyor. En kıymetli seçeneklerden biri olan Ukrayna bu anlamda en sık tercih edilen lokasyonlardan biri oluyor. Danışmanlık hizmeti ise almak istediğiniz eğitim ve gitmek istediğiniz ülke ile alakalı detaylı bilgi edinmenizi sağlıyor. Okulun sunduğu eğitim imkanları, konaklama, sosyal imkanlar ve eğitim maliyetleri değerlendiriliyor.

Nitelikli, Güvenli ve Gelecek Vaat Eden Eğitim Olanağı

Yurt dışında üniversite eğitimi alabilmek için derslere katılabilecek kadar İngilizce bilmeniz önem taşıyor. Üniversiteler genel olarak IELTS ve TOEFL sınav sonuçlarını dil seviyesi tespiti için kullanıyorlar. Sınavdan alınması gereken puanlar ise okuldan okula değişiklik gösterebiliyor. İngilizce seviyeniz bu puanları alamayacak düzeyde olsa bile üzülmenize gerek yok. İlk olarak bir dil eğitimi almanızı gerektiren şartlı kabul işlemi gerçekleştirilebiliyor. Bu konu ve çok daha fazlası için alanında uzman kadrosu ile yurt dışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunan SF Eğitim ile irtibata geçebilirsiniz.

Yurt dışında üniversite okumak için bir diğer kriter ise not ortalaması... Seçtiğiniz okulların akademik olarak eş değerde uygunluk göstereceğiniz okullar olması gerekiyor. Yani mezuniyet not ortalamanızın okulun istediği minimum ortalamaya uyması önem taşıyor. Sınavsız üniversite imkanı öğrencileri sınav kaygısından ve zaman kaybından kurtarıyor. Bu noktada gereken şey, liseden iyi bir ortalamayla mezun olmak oluyor. Notlarınızla ilgili olarak danışmanlık hizmetine güvenerek ilerleyebilirsiniz. Alanında uzman isimler sizler için ideal eğitim planlamasını gerçekleştiriyor.

Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığında Lider İsim: SF Eğitim

Seçtiğiniz üniversitede eğitim almak için öncelikle davetiye almanız şart... Bu daveti almak için öğrenim belgesi (transkript) ile birlikte lise diplomasının taranmış bir kopyası ve pasaportun taranmış bir kopyasının verilmesi gerekiyor. Belgelerin detaylıca kontrolünün ardından 7-14 iş günü içerisinde düzenlenecek olan davetiye mektubunuz seçtiğiniz üniversite tarafından size ulaştırılıyor. Vizeye başvurmak için de davetiyenin aslı ve fotokopisi, lise diploması (Apostil Onaylı), devlet hastanesinden sağlık raporu aslı ve fotokopisi (Her İkisi de Apostil Onaylı), doğum kayıt örneği belgesi - Formül A (Apostil Onaylı), pasaport ve 20 adet vesikalık fotoğraf temin etmeniz gerekiyor.

SF Eğitim pasaport, vize, göç kartı, davet mektubu ve diğer tüm konularda sizlere özenle destek sağlıyor. Tüm işlemlerin ardından Ukrayna'ya ulaştığınızda havalimanında sizi danışmanlık temsilciniz karşılıyor. Adım adım yeni yaşamınıza doğru ilerlerken aklınıza takılan tüm sorular hızlıca yanıt buluyor. SF Eğitim karar verme sürecinizden havalimanına, vize destek hizmetlerinden aileler için otel rezervasyonuna uzanan geniş bir yelpazede hizmet sunuyor. Ukrayna'da üniversite okumak öğrencileri uluslararası bir kariyere davet ediyor. Kalifiye bireyler olarak yetişen öğrenciler her kültürden öğrencilerle tanışmanın heyecanını yaşıyor. Üst düzey eğitim ayrıcalığı sunan Ukrayna okulları öğrencilere nitelikli bir dönem yaşatıyor.

Tüm bunlar ve çok daha fazlası için SF Eğitim ile irtibata geçebilirsiniz.

SF Eğitim | Ukraynada Sınavsız Eğitim | Ukrayna'da Sınavsız Eğitim

Ukrayna'da sınavsız eğitim Ukrayna'da sınavsız eğitim Ukrayna'da sınavsız eğitim