Yurtdışında Dil Eğitimine Giderken Planlamanız Gereken Düşünceler

Yurtdışında bulunduğunuz süre boyunca yeni kültürlerle tanırken unutamayacağınız anılar biriktirirsiniz. Yurtdışına çıkma heyecanını yaşarken gözden kaçırılmaması gereken detayları öğrenirseniz son derece rahat bir süreç geçirirsiniz. Bu da iyi bir planlamayla gerçekleştirilir.

1. Dil Eğitimine Kayıt Olmak
Hangi ülke ve hangi üniversitenin sizi geliştireceğinin en başta planlanması gerekir. Gideceğiniz ülkenin ve üniversitenin eğitim şartlarını ve yaşam maliyetlerini önceden araştırılması daha sonradan karşılaşabileceğiniz sürprizlerin önüne geçer. Yurtdışında eğitim alacağınız okula kayıt yaptırmanız bu plana başlamak için ilk adımınız olmalı.

2. Yanınızda fazla nakit para taşımayın
Yurtdışına çıkmadan önce bankanızla görüşme yaparak yurtdışındaki bankamatiklerden nakit para almanız için bilgilendirme alın. Yanınızda yüklü miktarda para bulundurmanız tehlikeli olabilir. Her ülkenin bankamatik sistemi birbirinden farklıdır. Hem maddi sıkıntı çekmemek hem de oluşabilecek hırsızlıkların önüne geçmek için mutlaka bankanız ile görüşün.

3. Seyahat valizinizi akıllıca doldurun
Yanınızda götüreceğiniz giysileri eğitim sürenize, gideceğiniz ülkeye ve mevsime göre değişmeli. Çok fazla kıyafet taşımak uçaktaki bagaj hakkınızı etkileyeceği için daha fazla ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Yanınıza gerçekten ihtiyacınız olan giysileri seçmeniz sonrasında rahat edebilmeniz için çok önemlidir.

4. Havaalanı transferini unutmayın
Uçaktan indiğiniz de kalacağınız yere nasıl gideceğinizi bilmek sizi öncesinden güvende hissettirir. Hem de havaalanından bineceğiniz araçlara çok paralar ödememiş olursunuz. Euro ve Pound bazlı çalışan ülkelerde taksi fiyatlarını tahmin ettiğinizden çok daha yüksek olabilir. Maddi planınızı ilk günden yapın. 

5. Konaklayacağın yeri iyi araştır
Konaklayacağın yerin nasıl bi yer olduğunu ve nelerle karşılaşabileceğini önceden bilmenizde fayda var. Yeni kalacağınız alanını internet üzerinden de görme şansına sahipsiniz. Kalacağınız yerin etrafında neler olduğunu ve neler yapabileceğini bilmek eğitim sürecini daha da verimli kılacaktır.

SF Eğitim | Ukraynada Sınavsız Eğitim | Ukrayna'da Sınavsız Eğitim
Ukrayna'da sınavsız eğitim Ukrayna'da sınavsız eğitim Ukrayna'da sınavsız eğitim